نام كاربري: كلمه عبور:

  متن خبر
پیام رئیس هیات مدیره انجمن به مناسبت روز ملی تشکلها و مشارکتهای اجتماعی

تشکل ها بازوی توانمند دولت

 مهدی کریمی تفرشی رئیس هیات مدیره انجمن دارندگان نشان استاندارد ایران با بیان اینکه تشکل های بخش خصوصی علیرغم تمامی فشارها و چالش های موجود در کشور همواره بازوی توانمند دولت در حل مشکلات اقتصادی کشور بوده اند، افزود در حال حاضر بیش از 500 تشکل بخش خصوصی در کشور فعالیت می کنند.

ایشان بیان داشتند فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع که در قالب این تشکل ها و انجمن ها گرد هم آمده اند تا دردی را از دردهای اقتصادی کشور حل کنند و گرهی را بگشایند قطعا فرصت های بسیاری را برای سرمایه گذاری در دیگر کشورها و کسب سود و درآمد بیشتر زیر پا گذاشته اند تا بتوانند برای صنعت و تولید و رونق اقتصادی کشور خودشان قدمی بردارند و در همین سرزمین اشتغال آفرینی کنند، ارزش افزوده بیافرینند. و این یعنی غیرت ایرانی و روحیه جهادی و وطن دوستی.

پس توقع زیادی نیست اگر این جهادگران اقتصادی بخواهند که دولت آنها را ببیند و در اخذ تصمیمات خرد و کلان اقتصادی آنها را شریک بداند. فعالان بخش خصوصی که خاک تولید و خدمت در شرایط سخت فشار و تحریم اقتصادی را خورده اند بهتر از هر نهاد و ارگان دیگری می دانند درد تولیدکننده چیست؟ ریشه مشکلات اقتصادی کجاست و راهکار در شرایط بحران چیست.

اگر تشکل ها در اصلاح قانون یا تغییر بخشنامه ای پافشاری می کنند قطعا در مسیر رفع موانع تولید و رونق اقتصاد ملی است.

باید در جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس، نمایندگان تشکل های بخش خصوصی در راستای هم افزایی و افزایش کارایی قوانین وضع شده و نیز در راستای اثربخشی سیاست گذاری ها حاضر شوند. باید نظرات کارشناسی نمایندگان این بخش شنیده شود چرا که نمایندگان تشکل ها در واقع نمایندگان مردم هستند و مسائل و مشکلات حوزه کسب و کار را به خوبی می شناسند.

بخشی از فرایندهای صدور مجوزهای کسب و کار که بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد می تواند به تشکل ها واگذار شود.

همچنین در حوزه تنظیم بازار و توزیع کالاهای اساسی نیز می توان از ظرفیت تشکل ها استفاده کرد.

مشکلات صنایع کوچک و متوسط حل نخواهد شد مگر اینکه از ظرفیت های تشکل های بخش خصوصی در گره کشایی از موانع و درد تولید کنندگان و ارائه راهکارهای سازنده استفاده کنیم.

 

باید هم اندیشی و تعامل بین تشکل های بخش خصوصی و دولت به طور فزاینده وجود داشته باشد اگر میخواهیم مشکلات کشور بصورت ریشه ای حل و فصل شود.

 

 تاريخ درج خبر: 1402/05/23 منبع خبر: روابط عمومی انجمن دارندگان نشان استاندارد ایران


نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روابط عمومی انجمن در وب سایت منتشر خواهد شد
نظرهائی که حاوی تهمت یا افترا باشد  و یا  غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
نام
ایمیل
نظر*
 تکرار * :

© 1393
کلیه حقوق این سایت متعلق به انجمن دارندگان نشان استاندارد ایران می باشد
948938